Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pohár prezidenta

Osmý ročník Poháru prezidenta v prosluněném Žatci přinesl vítězství domácího Josefa Bohdala s flatkou Greis Tichý Ruland.

Autor: Jaroslav Sedlák | Datum: 6.6.2010 - 07:12 | Zhlédnuto: 10995x

Po mnohadenních záplavových deštích přinesl víkend vyloženě letní počasí s modrou oblohou absolutně bez mráčku. Pachové soutěžní podmínky byly v naprostém bezvětří a navíc ve spojení s rychlou změnou počasí dost značně ztíženy. Osmý ročník tradičního Poháru prezidenta probíhal v sobotu 5.6.2010 v intencích vrcholové kategorie ZZP3. Z devítky zúčastněných závodníků se ve žhnoucím trenažéru ve Chbanech s prudkou změnou počasí nejlépe vyrovnal domácí reprezentant Pepa Bohdal, jehož fena Greis nezaváhala ani při jednom ze šesti předepsaných nálezů ve dvou prohledávaných terénech. Rovněž velmi spolehlivým výkonem na druhém místě skončil boxer Faust Lemiku jihočeského závodníka Václava Kučery, který si více než svého výborného umístění možná cenil dosažení limitu a získání vysněné zkoušky ZZP3. Však také ve tvrdých podmínkách soutěžního dne byly v limitu úspěšní pouze první dva psi. Robertovi Hebkému s další flatkou Chymou již ve druhém speciálu chyběl do splnění zkoušky jeden hledaný subjekt, ale na třetí medailové místo jejich jinak velmi dobrý výkon stačil. Organizačně již tradičně výborně zajištěnou soutěž měli pevně v rukou zkušení funkcionáři Jarka Machulková a Leoš Vokál pod taktovkou ředitelky akce Heleny Šabatové.

Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknout článek
Aktuální informace
PRAKTICKÝ ZÁVOD KYNOLOGICKÝCH ZÁCHRANNÝCH TÝMŮ / 21.-23.6.2024 / Lysá Hora - Beskydy